Novinky

Účast EuroGV na Intergeo 2019

By 1 listopadu, 2019 5 října, 2020 No Comments

25. ročník kongresu a výstavy INTERGEO se konal 17. – 19. září 2019 na výstavišti ve Stuttgartu. Hostitelem byla tradičně DVW – německá společnost pro geodézii, geoinformace a pozemkovou správu. Hlavními sponzory byly firmy Hexagon, Trimble a Autodesk.

Na INTERGEO 2019 se hovořilo o digitalizaci, která se stala nedílnou součástí každodenního života. Geoinformacích, které tvoří základ velké řadě aplikací, jako jsou inteligentní města, informační modely. Cílem bylo ale také přinést odpovědi na řadu současných otázek. Mobilita bez map? Mapy bez otevřených dat? Sociální rozvoj bez geodat? Otevřená data mohou vytvořit významnou přidanou hodnotu a poskytnout základ digitální společnosti, a tím i pozitivně ovlivnit budoucnost. Dnes využíváme otevřená data, která umožňují práci s daty COPERNICUS. Jejich aktuální vývoj je velmi pozitivní.

Inspirace bylo možné nalézt také v řadě zajímavých přednášek, tvůrčích diskusních fórech a především nad rozsáhlou výstavou firem, vědeckých institucí i vysokých škol. Účastníci se mohli dozvědět nejen o produktech, službách a řešeních, pokročilých technologiích, ale také o inovativních nápadech do budoucna.

INTERGEO 2019 se zaměřilo na zásadní budoucí otázky, včetně politiky, společnosti i podnikání: Jak zajistíme dlouhodobou budoucnost a rozvoj, pro který stojí za to žít ve městě a v dané zemi? Jak můžeme zajistit bydlení v návaznosti na dopravní infrastruktuře? Dalším zvláštním zaměřením byla digitalizace v oblastech mobility a stavebnictví, která se projevuje v tématech jako Smart City, geodetické práce, laserové skenování, digitální inženýrství a stavba (BIM), UAV a virtuální a rozšířená realita.

Hlavní přednášky byly zaměřeny na budoucnost a jsou podrobně uvedeny na: https://www.intergeo.de/intergeo-en/conference/keynote-speeches.php

Přehled hlavních přednášejících a názvy jejich přednášek:

 • Dr. Michael Frehse. Directorate-General H – Community, Director General, Federal Ministry of the Interior, Building and Community.
  Smart homeland – how digitalisation can help achieve equal standards of living.
 • Dr. Juergen Dold. President, Hexagon’s Geosystems Division.
  Wonderful opportunities through digital business models.
 • Hashem Al-Ghaili. Director of Content at Futurism.
  New ways of communicating science.
 • Robert Mankowski. Vice President, Digital Cities Business Unit, Bentley Systems.
  The digitally advanced city.
 • Stefan Krebs. Ministerial Director, CIO of the German Federal State of Baden Württemberg, Ministry of the Interior, Digitisation and Migration.
  Digitalization strategy of the Baden-Württemberg state government.
 • Joachim Schonowski. Smart City Experts
  Smart City: Hype, Utopia, Dystopia – where are we today and do we want to go?
 • Karen Weiss. Autodesk GmbH.
  AI-powered holistic BIM to design Smarter Territories.

Vybraná a zvýrazněná témata konference jsou umístěna na: https://www.intergeo.de/intergeo-en/conference/highlight-topics.php

 • SMART CITIES
 • CAMPUS GEOINNOVATION
 • DIGITALISATION
 • BUILDING INFORMATION MODELING – BIM
 • EMPHASIS ON LOCAL AUTHORITIES
 • UAV / IASEXPO

Na výstavě bylo více jak 680 vystavovatelů. Podrobné informace o vystavovatelích jsou na:

https://www.intergeo.de/intergeo-en/ausstellerverzeichnis/index.php?l=en&fairID=undefined&l=en

Další Intergeo se koná 13.-15.10.2020 v Berlíně.

Literatura:

https://www.intergeo.de/

INTERGEO 2019 Held Sept. 17-19 in Stuttgart In.: Inside GNSS Media & Research LLC (https://insidegnss.com/intergeo-2019-held-sept-17-19-in-stuttgart/)