Uncategorized

Konference Digitalizace stavebnictví pořádaná Ministerstvem průmyslu a obchodu

By 19 listopadu, 2022 No Comments

Ve dnech 9.-10. listopadu jsme se zúčastnili Konference Digitalizace stavebnictví, kterou pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Cesta ke Stavebnictví 4.0 a budoucnost tohoto sektoru v digitální éře.

Další rozvoj digitalizace napříč všemi odvětvími je jednou z hlavních priorit českého předsednictví CZ PRES (EU2022.CZ). Stavebnictví, které je nejméně digitalizovaným průmyslem ze všech a zároveň jedním z největších přispěvatelů do HDP ve všech vyspělých evropských zemích, již v tomto ohledu nesmí stát stranou! Stagnující úroveň produktivity práce v tomto odvětví podtrhuje naléhavost rychlé změny. Hlavním úkolem je stimulovat tok dat v průmyslu, urychlit stavební procesy prostřednictvím managementu informací o stavbě (BIM) a zlepšit technologický a datový ekosystém. Neméně důležité je zavedení digitálního přechodu a BIM ve veřejném sektoru, revoluce ve zrychlení vyřizování stavebních povolení, robotizace, automatizace a prefabrikace ve stavebním ekosystému.

Pozitivní zprávou je, že tolik potřebná změna již přichází. Po desetiletích nedostatečné digitalizace podniká stavební sektor v nové éře odvážné kroky. Nové analýzy ekosystému stavebních technologií ukazují nové trendy, řešení a stále větší množství případů použití technologií, které převrací způsob, jakým plánujeme, navrhujeme a realizujeme projekty.

K řešení těchto otázek a nastínění možných cest rozvoje sektoru na cestě ke Stavebnictví 4.0 pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu, za odborné spolupráce s Českou agenturou pro standardizaci (CAS) a Odbornou radou pro BIM (CZ BIM) – buildingSMART Česká republika, konferenci Digitální stavebnictví. Konference se bude mimo jiné zabývat následujícími otázkami:

• Jaké jsou nové trendy ve stavebnictví?
• Jak se bude toto odvětví v nadcházejících letech vyvíjet?
• Jak může průmysl urychlit přechod k digitální budoucnosti?
Konference si klade za cíl nejen zvýšit povědomí odborné veřejnosti, ale především přispět k rychlému převedení výdobytků digitální revoluce v maximální možné míře do běžné stavební praxe.

Více detailů, sborník a fotografie jsou k dispozici zde:

https://www.mpo.cz/cz/stavebnictvi-a-suroviny/konference-digitalizace-stavebnictvi–268747/

error: